Takıldığınız bir şey mi var?

.NET, front-end development, data structures veya desing patterns gibi konularda sorular açın ve en kısa zamanda cevaplayalım...

M.Furkan Ardoğan Kim?

1993 yılında Çorumda dünyaya geldim ve Ankarada yaşadım. Çocukluk çağlarından beri yazılım geliştirmekle meşgul olduğumdan ötürü eğitim hayatım bu çizgide gelişti. 2008 yılında Ccebeci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Bilişim Teknolojileri/Web Programcılığı bölümüne başladım. Orta öğrenimimi tamamladıktan sonra Süleyman Demirel Üniversitesi'nde Bilgisayar Tek. Pogramlama bölümünü bitirdim. Şuan da Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği eğitimi almaktayım. Mühendislik eğitimim devam ederken aynı zamanda uzunca bir süre Trabzon Teknokentteki özel bir yazılım şirketinde yazılım geliştirme personeli olarak görev yaptım. Ayrıca 2017 yılının Mart ayında Abaküs Kitap'tan C# İle Görsel Programlama isimli bir kitabım çıktı.

Object Oriented Programming

Abaküs Kitaptan çıkan C# İle Görsel Programlama kitabımın yanında hediye eğitim seti olarak verilen bu eğitim setinde C# dili ile nesne yönelimli programlama, Entity Framework, Ado.Net Paralel Programlama gibi konular işlendi.

C# İle Görsel Programlama

Abaküs Kitaptan 2017 yılında çıkan bu kitabım, C# programlama dilinin temellerini ve WinForms uygulamalarını anlatmaktadır. Yeni başlayan kimseleri programlama sürecine adapte etmeyi amaçlayan kitap yaklaşık olarak 750 sayfadan oluşuyor.

C# İle Nesne Yönelimli Programlama

Bu kitap için bilişim yayıncılığında Türkiye'nin sayılı yayın evlerinden biri olan Seçkin yayıncılık ile sözleşme yaptım. Kitap C# dilinin temelleri ve solid tasarım prensipleri ve nesne yönelimli tasarım kalıplarını ele almaktadır.

Neler Yaptım?

Ağırlıklı olarak .NET teknolojileri üzerinde çalıştım lakin C/C++, Swift gibi dillerle de uygulama geliştiriyorum. ASP.Net MVC, WebAPI, WPF, WCF, WinForms teknolojileri ile sayısız uygulama geliştirdim. Ayrıca XCode editörü ve Swift programlama dili ile IOS ortamına uygulama geliştirmekteyim. Asp.Net uygulamalarında AngularJs, Angular2 , TypeScript, NodeJs gibi teknolojilerden yararlanıyorum.
Microsoft Developer Network forum sitesinde gönüllülük esasıyla aktif bir yanıtlayıcı olarak görev yapmaya çalışıyorum. 2015 yılından bu yana MSDN ortamında gördüğüm kadarıyla tecrübeli ya da tecrübesiz olsun insanların hatrı sayılır bir bölümünde programlama eksikliği mevcut. Bu sebepten dolayı bir blok sitesi açmaya ve veri yapıları, sıralama algoritmaları, solid tasarım prensipleri ile nesne yönelimli programlama, eş zamanlı programlama gibi konularda yazılar yazmaya kararı aldım. Umarım bloğum geniş bir kitleye ulaşır.